Nauczanie zdalne 03 – Dlaczego zdalnie?

SZKOLNE RÓŻNICE

 

Obejrzyj wideo i dowiedz się, czemu nauczanie zdalne ma przyszłość:

W odcinku wykorzystano fragmenty:

+ piosenki „Changes” w wykonaniu Davida Bowie (słowa i muzyka: David Bowie)
+ piosenki „Heroes” w wykonaniu Davida Bowie (słowa i muzyka: David Bowie)

RÓŻNICE W NAUCZANIU

 

Poniżej przedstawiam kilka tylko różnic między nauczaniem tradycyjnym, a nauczaniem zdalnym. W zależności, czy uczymy dzieci, pracowników firmy, czy sami zdecydowaliśmy o własnym rozwoju – te różnice będą trochę inne. Czy widzicie już sens i zalety korzystania z elementów nauczania zdalnego na Waszych lekcjach?

RÓŻNICE W GENERACJACH

 

Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto wprowadzać aplikacje na telefonach komórkowych, zajęcia do wykonania na podstawie internetowych bibliotek, czy quizy na stronach www – a mianowicie różnica w generacjach, do których „przynależymy”. Mówimy o zastosowaniu nowych technologi, ale… ale one są nowe tylko dla nas, dla starszych! Dla dzieci, osób, które urodziły się w dobie internetu, to nie są żadne nowości, tylko codzienność. Zrozumienie tej różnicy będzie dla Was kluczowe w projektowaniu materiałów edukacyjnych, w znalezieniu sposobów jak i czym zainteresować uczniów podczas lekcji, jak przekazać im Wasze informacje. A różnica jest taka: w 2001 roku Marc Prensky, Amerykański pisarz i edukator, przedstawił pojęcia cyfrowych imigrantów i cyfrowych tubylców.

 

  • Cyfrowy imigrant (ang. digital immigrant) – ktoś, kto urodził się w czasach przed dynamicznym rozwojem technologii internetowych i prawdopodobnie musiał (bądź chciał) się do nich dostosować na pewnym etapie życia.
  • Cyfrowy tubylec (ang. digital native) – ktoś, kto urodził się w czasach powszechnego stosowania w życiu codziennym i zawodowym internetu, komputerów i innych urządzeń, traktującego internet i media cyfrowe jako zwyczajny element otaczającego go świata.

 

Obie te grupy spoglądają na świat, w tym na technologie, trochę inaczej, patrzcie niżej i sami wyciągnijcie wnioski dotyczące Waszych grup szkoleniowych.

MATERIAŁY DODATKOWE

 

Z HUMOREM

 

Praktyka u mistrza, z humorem: