ZACZYNAMY!

 

Zapraszamy, posłuchaj powitalnej gadki! Naciśnij strzałkę > i odsłuchaj:

Post 1, część 1 - wstępniak (czas trwania: 3 min 40 sek):

W odcinku wykorzystano fragmenty:

+ serialu “Czterej pancerni i pies”
+ piosenki “Naucz mnie” w wykonaniu Sarsy
+ filmu “Kiler”
+ filmu “Miś”

KIM JESTEŚMY?

 

Kim jesteśmy? Skąd mamy wiedzę, którą będziemy się tutaj dzielić? Oto zespół stojący za tym “pomocnikiem”!

kciuk gosia pytelGosia Pytel, czyli ja, do Was pisząca! Z wykształcenia jestem nauczycielką, zawsze związana z komputerami aktualnie od siedmiu lat tworzę kursy online dla firm IT/software development. W pracy zajmuję się analizą potrzeb szkoleniowych, opracowywaniem treści, teoriami pedagogicznymi, współpracą z ekspertami, i zarządzaniem wiedzą. Ponadto, od sześciu lat działam w dziedzinie design thinking (myślenie projektowe) – organizuje warsztaty i pogadanki, oraz prowadzę projekty biznesowe. W wolnym czasie uwielbiam dyskutować o życiu, podróżować, wspinać się po skałach i chodzić po górach, i czytać.

dt w szkole ewa tomczakDesign Thinking w Szkole to organizacja promująca design thinking i kreatywność w edukacji. Aktualnie dostępny jest kurs DT dla nauczycieli, istnieje także grupa wsparcia na portalu Facebook, a także kanał na YouTube z dodatkowymi materiałami. Z Ewą Tomczak, mózgiem DT w Szkole, wspólnie organizowałyśmy warsztaty podczas Design Thinking Festival, oraz prowadziłyśmy zewnętrzne projekty metodą dt. W sierpniu 2020 odbędzie się/odbył…a się także organizowane przez DT w Szkole konferencja dot. projektowania rozwiązań dla edukacji metodą design thinking.

O CZYM BĘDZIE?

 

Post 1, część 2 - co nas czeka (czas trwania: 6 min 24 sek):

W odcinku wykorzystano fragmenty:

KONTAKT

 

Podążając za chęcią własnego rozwoju, oraz zasadą “pytaj o krytykę i prototypuj” zapraszamy Was do kontaktu! Jeśli coś jest nielogiczne, jeśli potrzebujecie wyjaśnienia, jeśli macie pomysły na dalsze odcinki lub tematy, których nie poruszyłam – piszcie maile na adres: nauczaniezdalne@gosiapytel83.net! Z góry dziękuję!

 

Jeśli chcielibyście zaprojektować zmiany w Waszej placówce, lub przeprowadzić szkolenie z całym gronem nauczycielskim – też jest taka możliwość! W tej sprawie kontaktujcie się z Ewą pod adresem: biuro@dtwszkole.pl!

MATERIAŁY DODATKOWE

 

Poza samymi rozmowami dotyczącymi nauczania zdalnego zachęcam Was do ciągłego eksplorowania tematu nauczania i uczenia się, zarówno z perspektywy psychologicznej, jak i biologicznej. Poniżej dzielę się z Wami filmikami, które pomagają poszerzyć wiedzę dotyczącą tego, jak działamy jako ludzie (w kontekście edukacji). Zachęcam do obejrzenia, warto!