Nauczanie zdalne 01 – Co, jak, i dlaczego?

ZACZYNAMY!

 

Zapraszam na powitalną gadkę! Naciśnij strzałkę > i odsłuchaj:

Nauczanie zdalne 01, część 1 - wstępniak (czas trwania: 3 min 40 sek):

W odcinku wykorzystano fragmenty:

+ serialu „Czterej pancerni i pies” (tw. J. Przymanowski, 1966-70)
+ piosenki „Naucz mnie” w wykonaniu Sarsy (słowa i muzyka: Sarsa)
+ filmu „Kiler” (reż. J. Machulski, 1997)
+ filmu „Miś” (reż S. Bareja, 1980)

KTO TO ROBI?

 

Skąd mam wiedzę, którą się dzielę? Oto zespół stojący za tym pomocnikiem:

kciuk gosia pytelGosia Pytel, czyli ja, do Was pisząca! Z wykształcenia jestem nauczycielką, zawsze związana z komputerami, od siedmiu lat tworzę kursy online dla firm IT i programistycznych. W pracy zajmuję się analizą potrzeb szkoleniowych, opracowywaniem treści, teoriami pedagogicznymi, współpracą z ekspertami, i zarządzaniem wiedzą. Ponadto, od sześciu lat działam w dziedzinie design thinking (myślenie projektowe) – organizuję warsztaty i pogadanki, festiwale, oraz prowadzę projekty społeczne.

dt w szkole ewa tomczakDesign Thinking w Szkole to organizacja promująca design thinking i kreatywność w edukacji. Aktualnie dostępny jest kurs DT dla nauczycieli, istnieje także grupa wsparcia na portalu Facebook, a także kanał na YouTube z dodatkowymi materiałami. Z Ewą Tomczak, mózgiem DT w Szkole, wspólnie organizowałyśmy warsztaty podczas Design Thinking Festival, oraz prowadziłyśmy zewnętrzne projekty metodą dt. W sierpniu 2020 odbędzie się/odbyła się także organizowana przez DT w Szkole konferencja dot. projektowania rozwiązań dla edukacji metodą design thinking.

O CZYM BĘDZIE?

 

Nauczanie zdalne 01, część 2 - o czym będzie (czas trwania: 6 min 24 sek):

W odcinku wykorzystano fragmenty:

+ filmu „Prometheus” (reż. R. Scott, 2012)
+ filmu „Alien: Covenant” (reż. R. Scott, 2017)
+ filmu „Poranek Kojota” (reż. O. Lubaszenko, 2001)
+ wywiadu stacji ABC z Davidem C. Clarke’m

KONTAKT

 

Podążając za chęcią własnego rozwoju, oraz zasadą „pytaj o krytykę i prototypuj” zapraszamy Was do kontaktu! Jeśli coś jest nielogiczne, jeśli potrzebujecie wyjaśnienia, jeśli macie pomysły na dalsze tematy, których nie poruszyłam – piszcie maile na adres: nauczaniezdalne@gosiapytel83.net! Z góry dziękuję!

 

Jeśli chcielibyście zaprojektować zmiany w Waszej placówce, wprowadzić design thinking, przeprowadzić szkolenie z całym gronem nauczycielskim – też jest taka możliwość! W tej sprawie kontaktujcie się z Ewą pod adresem: biuro@dtwszkole.pl!

MATERIAŁY DODATKOWE

 

Poza samymi rozmowami dotyczącymi nauczania zdalnego zachęcam Was do ciągłego eksplorowania tematu nauczania i uczenia się, zarówno z perspektywy psychologicznej, biologicznej, jak i technologicznej. W materiałach dodatkowych będą linki do artykułów, namiary na pozycje książkowe, lub po prostu ciekawe/śmieszne filmiki w temacie. Poniżej dzielę się z Wami filmikami, które pomagają poszerzyć wiedzę dotyczącą tego, jak działamy jako ludzie (w kontekście edukacji). Zachęcam do obejrzenia, bardzo warto!